הבית //
בית קרקע חד־משפחתי במיזם "בנה ביתך" הראשון ביישוב. כ־190 מ"ר, ארבעה חדרי שינה, חדר למשרד ביתי ויחידת אירוח צמודה.
"נכנסנו לבית לפני שלוש שנים, אחרי כ־15 שנים של מגורים בקרוונים. ברגע שסוף־סוף הייתה הזדמנות לבנות כאן בנגוהות, אחרי שנים של הקפאה קפצנו על המציאה". הבית נמצא בקצה היישוב, בפינה שקטה עם נוף פסטורלי הצופה על הרי חברון ועל כרם יין שברוך נטע לפני שמונה שנים.
ברוך הביא את אהבת הטבע גם לגינה, ומטפח בוסתן עצי פרי, צמחי תבלין וערוגת ורדים הצמודה לכניסה לבית ומשמחת את כל מי שמגיע לבקר.

בוקר טוב //
ברוך מתעורר לפני הציפורים ויוצא לעמל יומו מוקדם. בימי שישי הוא לא יוצא לכוורות, אלא מקדיש את הבוקר לשחייה וליוגה. שמרית משתדלת בדרך כלל לקום לפני הילדים, ולפעמים אפילו "מכוונת שעון לארבע בבוקר ונהנית מהשעות הכי איכותיות של היום". בסביבות שש בבוקר יערה מתעוררת ודואגת להעיר את שאר בני הבית במשיכות שמיכה ובבקשות לחיבוק

 לימודים //
שרה והודיה לומדות באולפנת טליה בירושלים. השנה בזכות הקורונה הן נמצאות יותר בבית. אורי, הדס והלל מתארגנים בזריזות להסעה שיוצאת בשבע וחצי מהיישוב, ולוקחים איתם את יערה לפעוטון. בשבע וחצי משתרר שקט בבית, ושמרית מתחילה אימון כושר קצר לפני כל המשימות שממתינות במשרד.

עסק משפחתי //
שמרית וברוך מנהלים את המכוורת החקלאית "דבש נגוהות". את הידע, האהבה והמסירות לתחום קיבל ברוך מאבא שלו, שבשנות השישים הקים מכוורת באבן־שמואל. בחופשות מהלימודים עבד ברוך בשדות ובפרדסים וספג את האהבה לטבע ואת רזי גידול הדבורים.  בשנת 2006 ,לאחר שפונו מגוש קטיף, עברה משפחת פויכטונגר לנגוהות, וברוך ושמרית החליטו לקחת את העסק של הדבש צעד אחד קדימה: הם בנו מכון רדייה, קנו כוורות ופתחו מכוורת חקלאית משל עצמם לייצור דבש איכות.
בהמשך התרחבו גם לייצור קוסמטיקת דבש, והשנה ברוך יזם בירה מדבש. הם תורמים צנצנות דבש לניצולי שואה, לקשישים ולמשפחות נזקקות. שמרית: "זו הדרך שלנו להחזיר לקהילה".

חלוקת תפקידים //

ברוך עוסק ביזמות, בניהול ובייצור, שמרית ממוקדת בשיווק ובפיתוח העסקי. כל אחד נותן ביטוי ליצירתיותו ולכישוריו.

הדבש //
שמרית: "יש שני דברים שחשוב לשים לב אליהם אם רוצים ליהנות מכל הסגולות והאיכות בדבש. צריך לדאוג שהדבש יהיה טהור, מצוף בלבד וללא תוספות למזון של הדבורים". בדבש טהור אפשר לחוש בהבדלים בצבע ובטעם לפי סוג הפרחים, והטעמים שלהם כוללים דבש פרחי בר, הדרים, אקליפטוס, אבוקדו ועוד. "הכמות היא תוצאה ישירה של אופי הפריחה וכמות המשקעים. הדבר השני שחשוב לוודא הוא שהדבש לא עובר חימום, מה ששומר על הערך התזונתי וכמובן על הטעם"

לא רק דבש //
ברוך: "אבא שלי הכין שיכר דבש כבר לפני שנים. יום אחד נכנסתי לאחד המחסנים, גיליתי חבית זכוכית בת שלושים שנה ורק מהריח התבשמתי… מאז הייתי עסוק במחשבה איך לקחת את האיכויות של שיכר הדבש העתיק, להקליל אותו ולהתאים אותו לחיך הישראלי. הפיתוח לקח כמה שנים, וברגע שהוספנו מרכיבים מעולם הבירה קרה הקסם. כך ייצרנו משקה יחיד מסוגו המשלב את האיכות של אלכוהול מדבש, שידוע כמשמח ומעורר תשוקה, יחד עם הרעננות והמרירות של הבירה. חוץ מהטעם המשובח יש למשקה יתרון שהוא למעשה בירה ללא גלוטן, וכמובן גם כשר לפסח".

תולדות //
ברוך נולד וגדל ברובע היהודי בירושלים, במשפחה בת 12 אחים ואחיות. הוא למד בישיבת חיצים באיתמר ובהמשך בתורת החיים בנווה־דקלים. שמרית נולדה בצפת וגדלה ברמת־גן במשפחה בת חמישה אחים ואחיות. היא למדה בתיכון הרא"ה ושירתה שירות לאומי במצפה־רמון.

היכרות //
באחת השבתות שמרית הגיעה הביתה מהשירות הלאומי, לבקשת ההורים שלה שנסעו לחופשה במלון, ורצו שהיא ואחיה הגדול יהיו עם האחים הצעירים. כשחזרה הביתה מהשירות הלאומי פגשה את ברוך, שאחיה תומר – חברו הטוב – הזמין אותו לשבת כדי להציע לו לצאת עם אחותו. שמרית הייתה נבוכה בהתחלה, אבל המבוכה התפוגגה כשברוך התחיל לדבר בשולחן השבת. אחרי המנה האחרונה תומר והאחים הקטנים פרשו לישון מוקדם, והשאירו את ברוך ושמרית לשטוף את הכלים ביחד. "הכלים נגמרו, השיחה המשיכה, ומאז אנחנו יחד". אחרי החתונה הם עברו לגור בגוש קטיף, סמוך לישיבת תורת החיים.

לא רק דבורים //
שמרית למדה ביולוגיה באוניברסיטה הפתוחה וסיימה תואר ראשון בהצטיינות, אבל פנתה לאפיקים אחרים, ובמשך כעשור, "ממש עד ללידה של יערה", עבדה כמנהלת שותפויות בעמותת "הנני" ועסקה בכתיבת תוכן ובגיוס משאבים. במקביל המשיכה לקחת קורסים והכשרות מקצועיות, וכיום לצד העבודה בעסק המשפחתי היא גם מאמנת ליעילות ולשינוי הרגלים

לא רק כוורות //
ברוך הגיע לעולם היוגה והתנועה לאחר שסבל מכאבי גב בגלל "שנים של התכופפות לכוורות". ככל שהעמיק בתחום מצא בו הרבה איזון והקשבה פנימית, והיום הוא מפנה זמן להכשרות בתחומי תנועה נוספים, ולהעביר סדנאות אקרו־יוגה המלמדות איך להתחזק, להתגמש ולגלות דרכים חדשות לנוע ולשחק עם הגוף.

נגוהות //
יישוב מקסים עם חברים טובים והרבה עין טובה ופרגון. שמרית מספרת שהיא מרגישה סוג של גאוות יחידה כש"דבש נגוהות" מגיע לכל מקום בארץ. "הרבה פעמים שכנים וחברים מהיישוב שולחים לי בהתלהבות תמונות של מדפים בחנויות עם הדבש שלנו. הם מרגישים שזה גם שלהם". ברוך: "עסק חקלאי בנגוהות פירושו ערכי התיישבות. אנחנו ממש מרגישים את התרוממות הרוח של האנשים כשהם פוגשים את הדבש. זה סוג של מפגש בלתי אמצעי עם טוב הארץ".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *